۵ کلید برای ورود به حوزه کارآفرینی

ایران بانو دات کام
۵ کلید برای ورود به حوزه کارآفرینی,
اگر شما هم مثل اكثر جوانان حرفه‌ای و با هدف باشید، شاید تا به حال حداقل یكبار به این فكر كرده‌اید كه چه می‌شد اگر رئیس خودتان بودید.
در این جا چند نكته مهم را مطرح كردیم كه اگر شما هم یكی از كسانی هستید كه به خود اشتغالی فكر می‌كنید، بهتر است چند نكته را در ذهن داشته باشید :
۱) خسته شدن از كار روزانه دلیل خوبی برای ایجاد یك شغل نیست.
شروع كردن یك شغل جدید، خیلی شبیه به تصمیم‌گیری برای داشتن فرزند است. اگر شما تصمیم بگیرید كه صاحب فرزند شوید،‌ به این دلیل كه از همسر خود خسته‌ شده‌اید، شانس خیلی كمی برای داشتن یك خانواده موفق دارید. از سوی دیگر، به این باور برسید كه این شور و هیجان و تعهد را برای تقسیم كردن نعمت‌هایتان با یك نوزاد- دختر یا پسر- را دارید، در آن صورت خواهید توانست در شرایط دشوار آتی كه حتماً پیش خواهد آمد، به آن پایبند باشید.
۲) از همان ابتدا،‌كار فعلی‌تان را ترك نكیند
همانند همه‌‌ی كارهای دشوار، ایجاد شغل نیز وقت‌گیر است. ولی نیازی نیست كه شما ۵۰ ساعت در هفته بیرون از خانه باشید تا بتوانید شغل مورد نظر خود را ایجاد كنید. با وقت كم در حدود ۱۰-۸ ساعت در هفته می‌توانید پیشرفت خوبی در تصمیم‌گیری برای جهت‌دهی به استعدادها و توانایی‌های حال خود در جهت خود اشتغالی داشته باشید و در عین حال در كنار آن به شغل فعلی خود ادامه دهید. در این‌ جا می‌پردازیم به بیان چند مرحله‌ی سودمند، كه شما می‌توانید آن‌ها را اجرا كنید، حتی اگر در حال حاضر شاغل هستید :
▪ اگر یك برنامه‌ی شغلی امكان‌پذیری در ذهن دارید،‌ تصمیم به شروع آن بگیرید.
▪ جای مناسب و هدف خود را در بازار بیابید.
▪ راه‌های ممكن برای جذب پشتوانه‌های دولتی را برای شغل خود پیدا كنید.
▪ یك برنامه‌ی بازاریابی مناسب و قدرتمند ایجاد كنید.
▪ با كارآفرینان دیگر در ارتباط باشید.
▪ در كلاس‌های كارآفرینی شركت كنید و با مربی‌های حرفه‌ای كار خود را آغاز كنید.
۳) كارآفرین باشید!!!
نیازی نیست كه شما ریسك‌های مالی را برای كارآفرینی متحمل شوید. اگر شما در حال حاضر شاغل هستید، می‌توانید از زیرساخت‌های سازمانی كارفرمای خود به عنوان اهرمی استفاده كنید و طوری تنظیم كنید كه اكنون یك كارآفرین برای ماه‌های بعدی‌تان باشید.
۴) برای انتقال خود به شغل جدید برنامه‌ریزی داشته باشید.
تصور اینكه قرار است به زودی كار فعلی‌تان را ترك كنید ممكن است، ادامه‌ی شغل را برایتان دشوار كند. داشتن مسیر حركت برای آینده می‌تواند كمك زیادی به لذت بردن شما از شغل فعلی‌تان نماید. دانستن زمان تقریبی برای رفتن (۶ ماه بعد یا دو سال بعد) و اینكه به محض ترك شغل فعلی‌تان، شغل جدید برایتان درآمدزایی خواهد كرد، می‌تواند درجه‌ی بالایی از اعتماد به نفس و جهت‌دهی به شما بدهد. علاوه بر آن‌ شما می‌توانید انرژی خود را برای ذخیره مالی صرف كنید تا اگر فاصله‌ی كوتاهی هم بین ترك شغل فعلی و آغاز درآمدزایی شغل جدیدتان پیش آمد، با آن كنار بیایید.
۵) آمریكایی‌ها در تربیت و پیشرفت جوانان در تكمیل اهدافشان به نتایج زیر دست یافته‌اند :
▪ از بین افرادی كه به طور قاطع تصمیم می‌گیرند كه به هدفی برسند ۲۵% موفق می‌شوند.
▪ از بین افرادی كه مشخص می‌كنند كه در چه زمانی برنامه‌ی خود را پیاده كنند. ۴۰% موفق می‌شوند.
▪ از بین افرادی كه برای نحوه انجام كارشان برنامه‌ریزی می‌كنند، ۵۰% موفق می‌شوند.
▪ با تصمیم‌گیری برای وارد شدن به حوزه‌ی كارآفرینی، شما می‌توانید روح كارآفرین خود را به سرمایه تبدیل كنید و در نتیجه به رضایتمندی شخصی، و حتی به پاداش‌های مالی برسید.
"نیازی ینست كه بزرگ باشید تا بتوانید شروع كنید، باید شروع كنید تا بزرگ شوید".
نویسنده : لیت‌ گلدبرگ
منبع : روزنامه تفاهم

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه