کمک های نقدی چالش سطل یخ چه شد؟

کمک های نقدی چالش سطل یخ چه شد؟
خاطره فرامرزیها 4 هفته پیش 0نظر
چالش سطل یخ را به خاطر می آورید؟ حتماً یادتان هست که همه از بیل گیتس گرفته تا لبران جیمز، سطلی پر از آب یخ بر روی خود ریختند تا علاوه بر آگاهی‌بخشی، کمک های نقدی هم برای مبارزه با بیماری ای‌ال‌اس جمع‌آوری کنند. اما در نهایت چقدر پول جمع شد و به چه مصرفی رسید؟

طبق خبری که از انجمن ای‌ال‌اس منتشر شده، 115 میلیون دلار در طول چالش سطل یخ جمعآوری شد و 77 میلیون دلار (66 درصد) مستقیماً به تحقیقات ای‌ال‌اس تعلق گرفت.

همینطور که مشاهده می‌کنید انجمن ای‌ال‌اس در اینفوگرافی به جزئیات تخصیص پول برای تحقیقات در جهت مبارزه با این بیماری می‌پردازد. به عنوان مثال، 10 میلیون دلار به ای‌ال‌اس ACT تعلق گرفته که همکاری است در جهت سرعت بخشی درمان افرادی است که به ای‌ال‌اس مبتلا هستند.

همچنین 23 میلیون دلار به بخش «بیماران و مددکاری» اختصاص یافته است. تحت لوای این بخش، خدماتی نظیر اهدای کمک مالی به انجمن‌های بومی ای‌ال‌اس، تلاش برای ارتقای سطح آموزش بیماران ای‌ال‌اسی و تامین سرمایه مراکز درمانی ای‌ال‌اس انجام می شود.

بخش «آموزش عمومی و حرفهای» کمی گنگ است. انجمن ای‌ال‌اس اعلام می‌کند که این کمکهای نقدی در جهت «کمک به توسعه دارویی خواهد بود که اولین و مهمترین قدم کمک به بیماران ای‌ال‌اسی است و باعث میشود آنها سریعتر از درمان لازم بهرهمند شوند. همچنین این سازمان در تلاش برای آماده سازی یک راهنمای برای محققان و شرکتهای مختلف است تا بتواند مراحل کار با سازمان دارو و غذا ایالات متحده را روان‌تر کند.»

و در نهایت 2 میلیون دلار صرف پردازش بانکی کمکهای الکترونیکی شد..

با وجود تمام سر و صداها و شایعاتی که در حواشی چالش سطل یخ وجود داشت، به نظر میرسد این چالش توانسته است قدم مثبتی در زمینه کسب حمایتهای مالی لازم جهت یافتن راه‌های درمان این بیماری وحشتناک بر دارد.

منبع : Yahoo!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه