کارتوگرام میزان استفاده از اینترنت در کشورهای مختلف

کارتوگرام میزان استفاده از اینترنت در کشورهای مختلف
رضا شمس یک ماه پیش 0نظر
کارتوگرام جدید مؤسسه اینترنت آکسفورد (OII) تفاوت فاحش میان کشورهای کوچک توسعه‌یافته و کشورهای بزرگ درحال‌توسعه در میزان استفاده از اینترنت را به‌خوبی نشان می‌دهد.

کارتوگرام یک نقشه است که در آن بعضی از متغیرهای موضوعی جایگزین مساحت یا فاصله می‌شوند. درنتیجه هندسه یا فضای نقشه دچار اعوجاج می‌شود تا بتواند این اطلاعات جایگزین را به‌صورت بصری نمایش دهد. در این کارتوگرام نیز مساحت کشورها بر اساس تعداد کاربران اینترنت نسبت به کل جمعیت کشور، کوچک یا بزرگ و رنگ آن‌ها نیز کم یا زیاد ‌شده است.

بیشترین میزان تغییرات به قاره آسیا مربوط می‌شود. چین با 40 تا 60 درصد کاربران اینترنت حدود سه‌چهارم خاک آسیا را فراگرفته است. روسیه دوسوم مساحت خود را از دست داده و از انگلستان کوچک‌تر شده است. در هند با سهم صفر تا 20 درصدی کاربران اینترنت تغییری در مساحت به وجود نیامده است.

غول‌های استفاده از اینترنت ژاپن، هلند، کره جنوبی، تایوان، امارات و پورتوریکو هستند. در اکثر کشورهای اروپایی 80 تا 100 درصد از شهروندان جزو کاربران اینترنت هستند؛ اما در ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، ایرلند و برخی دیگر از کشورهای جنوبی، این میزان در حدود 60 تا 80 درصد است.

در برخی کشورهای آفریقایی نیز کمی رنگ به چشم ‌می‌خورد. در نیجریه، سودان، کنیا، نیجر، مالی و بورکینافاسو 20 تا 40 درصد از شهروندان جزو کاربران اینترنت هستند. مصر، زیمباوه، مراکش و تونس در محدود 40 تا 60 درصدی قرار می‌گیرند.

کشورهایی که تعداد کاربران اینترنت در آن‌ها کمتر از 470 هزار نفر است از نقشه حذف شده‌اند.

این کارتوگرام با استفاده از اطلاعات بانک جهانی که از دهه 90 میلادی ضریب نفوذ اینترنت در کشورهای مختلف را اندازه‌گیری کرده، تهیه شده است.

منبع : Yahoo!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه