نمایشی نورانی از تنفس انسان در یک نمایشگاه هنری

نمایشی نورانی از تنفس انسان در یک نمایشگاه هنری
خاطره فرامرزیها 3 هفته پیش 0نظر
یک نمایشگاه هنری در گالری کوچکی در مرکز شهر منهتن برپا شده که نه تنها می‌داند شما چطور نفس می‌کشید، بلکه آن را به یک اثر هنری تبدیل می‌کند. نام این اثر، نمایش نورانی است.

آژانس بین‌المللی خلاقیت B-Reel، در اینستالیشن یا چیدمان هنری خود به نام PRANA از حسگرهایی استفاده کرده است که می‌توانند با در نظر گرفتن حالت تنفس و از طریق نرم‌افزارهایی ساده، ریتم نفس کشیدن شما را به نمایشی نورانی تبدیل کنند.

نمایش نورانی در واقع ایده مایک پاتر، کارگردان هنری B-Reel بود. وی علاقه‌مند مراقبه است و همواره قصد داشته تا طرحی بصری از ریه افراد را به تصویر بکشد. B-Reel معمولاً در زمینه ساخت فیلم‌های دیجیتالی و پروژه‌های تعاملی برای برندهای مختلف فعالیت می‌کند.

در نمایش نورانی PRANA از تماشاگران درخواست می‌شود که به مکانی جنگل مانند و مملو از نورهایی که از سقف آویزنند، قدم بگذارد و به سادگی برای چند ثانیه نفس بکشند. یک حس‌گر حرکات تنفسی آن‌ها را دریافت می‌کند و به یک نرم‌افزار سیگنال می‌فرستد. این سیگنال‌ها با استفاده از فناوری رایگان تحت وبی مانند جاوااسکریپت، Node.js و Python، نورها را برای نمایشی نورانی آماده می‌کند.

نمایشی نورانی از تنفس انسان در یک نمایشگاه هنری - تصویر 2

نمایشی نورانی از تنفس انسان در یک نمایشگاه هنری - تصویر 4

نمایشی نورانی از تنفس انسان در یک نمایشگاه هنری - تصویر 5

همچنین بازدیدکنندگان با استفاده از یک ویرایشگر کد عمومی در چیدمان هنری PRANA، می‌توانند نمایش نورانی مخصوص به خود را برنامه‌ریزی کنند.

نمایش نورانی PRANA که نمونه خوبی از ادغام فناوری و هنر است، تا 7 اوت در گالری Friendman ادامه خواهد داشت.

منبع : Mashable sourceLogo/2015/07/Source-1437560021-mashable.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه