فیس بوک چقدر کاربر دارد؟

فیس بوک چقدر کاربر دارد؟
خاطره فرامرزیها 3 هفته پیش 0نظر
با اینکه این روزها صحبت از این است که جوانان از فیس بوک خسته شده‌اند و به سراغ شبکه‌های اجتماعی دیگری رفته‌اند، اما بااین‌حال این شرکت هنوز هم بر دنیای‌ رسانه‌های اجتماعی حکم‌فرمایی می‌کند. اما واقعاً فیس بوک چقدر کاربر دارد؟

اخیراً فیس بوک آمار مالی نیم سال دوم خود را برای هر کدام از اپلیکیشن‌هایش منتشر کرده است که به خوبی یادآور این مطلب است که این شرکت چقدر فراگیر و بزرگ است:

در سمت راست این اینفوگراف که توسط خود فیس بوک منتشر شده، می‌بینیم که علاوه بر تعداد کاربران اپلیکیشن‌های فیس بوک مثلاً در روز کلمه فیس بوک  1.5 میلیارد بار جستجو می‌شود، 1 میلیارد نفر به Internet.org دسترسی دارند، 850 میلیون نفر از گروه‌های فیس بوک و 450 میلیون نفر از Event یا رویدادهای آن استفاده می‌کنند و 40 میلیون نفر کسب‌و‌کارهای کوچک را از طریق فیس بوک پیگیری می‌کنند.

طبق آخرین به‌روزرسانی فیس بوک در ماه مارس، 100 میلیون پیام برای مسنجر فیس بوک، 150 میلیون برای گروه‌ها و 100 میلیون برای واتس‌‍اپ ردوبدل شده است. این آمار مربوط به سه ماه پیش است و البته فعالیت‌های دیگر کاربران را در نظر نگرفته است. مثلاً شما بدون اینکه عضو فیس بوک باشید، نمی‌توانید گروهی داشته باشید. (البته این قابلیت به تازگی اضافه شده که برای استفاده از مسنجر فیس بوک، احتیاجی به عضویت در سایت نیست.) اینستاگرام و واتس‌اپ هم به فیس بوک این امکان را می‌دهد که به سراغ کاربران جوان‌تر در عرصه بین‌المللی بروند و همین‌طور کسانی که شاید از فیس بوک استفاده نمی‌کنند.

مدیرعامل فیس بوک، مارک زاکربرگ در بهار امسال اعلام کرد که اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و اینستاگرام از رشد بالاتری نسبت به اپلیکیشن‌های خود فیس بوک برخوردارند.

بی دلیل نیست که فیس بوک، اینستاگرام را در سال 2012 به قیمت یک میلیارد دلار و واتس‌اپ را در سال 2014 با قیمت باورنکردنی 19 میلیارد دلار خریداری کرد.

منبع : Business Insider sourceLogo/2015/07/Source-1437989969-business_insider.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه