شیوه رفتار با رؤسا

ایران بانو دات کام
شیوه رفتار با رؤسا,
مسلماً از ضرورت مدیریت موثر در جهت پیشرفت کار کارمندان آگاهید. اما چه عواملی در مدیریت روابط شما با رئیس موثر است؟
شما به همراه رئیس تان یک گروه را تشکیل می دهید. موفقیت شما به یکدیگر بستگی دارد. چگونه می توان با روابط کاری درست به نتایج موفقیت آمیز دست یافت؟
رئیس من چه شخصیتی دارد؟
آیا رئیس شما به جزئیات اهمیت می دهد یا کلیات؟ اگر برای رئیسی که به رئوس مطالب اهمیت می دهد، جزئیات کامل را توضیح دهید، به زودی ناامید می شوید. زیرا فکر می کنید رئیس تان به زحمت تلاش شما اهمیت نمی دهد. در حالی که اشتباه می کنید. او می داند شما از عهده کارها برمی آیید، در غیر این صورت آن را به شما محول نمی کرد. نتیجه کار برای او مهم است. هر چه شخصیت رئیس تان را بهتر بشناسید، روابط کاری شما با او بهتر می شود.
باید با رئیس تان صبح ها صبحت کنید یا بعدازظهرها؟
اگر رئیس تان صبح ها آمادگی صحبت کردن ندارد، اولین مراجعه کننده نباشید، به ویژه اگر باید برای حل مشکلی با او بحث کنید. پس رئیس تان را در ساعت ۲ پس از صرف ناهار و چای ملاقات کنید.
آیا به رئیس ام در دستیابی به اهداف کمک می کنم؟
اگر شناخت درستی از اهداف رئیس داشته باشید، بهتر می توانید به او کمک کنید. آگاهی از اهداف مشخص رئیس باعث می شود که از وضعیت گروه شناخت بهتری داشته باشید. با استفاده از اطلاعات می توانید دست به ابتکار بزنید و به رئیس در دستیابی به اهداف و خواسته ها کمک کنید. بنابر این او شما را فرد با ارزش گروه می داند و روی شما حساب می کند.
دقیقاً می دانم رئیس ام از من چه انتظاراتی دارد؟
تعداد افراد خوش شانسی که رئیس شان انتظارات، اهداف و خواسته هایش را مطرح می کند، بسیار کم است. سایرین فقط به حدس و گمان متوسل می شوند. اگر جزئیات برای رئیس مهم است، جزئیات مورد نظرش را دقیقاً مطرح کنید.
اگر گزارش کتبی مد نظر او است، آن را بهتر و در اختیار او بگذارید. با گپی دوستانه وظایف و مسئولیت های خود را از او بپرسید. خلاصه ای از آن تهیه و هر از گاهی به آن مراجعه و بر اساس آن کارتان را ارزیابی کنید.
آیا من حداکثر تلاشم را برای موفقیت رئیس و گروه مان انجام می دهم؟
وقتی رئیس تان شاد و موفق باشد، به نوبه خود شما نیز شاد و موفق می شوید. همیشه به دنبال راه هایی باشید که باعث موفقیت و رضایت رئیس تان می شود. اگر نظرات و پیشنهاداتی برای ارتقای گروه و بهتر شدن کار دارید، دوستانه با رئیس مطرح کنید. هر چه گروه بهتر پیشرفت کند، اعتبار و موقعیت شما بهتر و در کارها بیشتر پیشرفت می کنید.
اگر یک بار بکوشید با رئیس تان هماهنگ باشید، به زودی متوجه می شوید که او همکار شماست، نه رئیس. به عنوان شریک، رئیس تان به شما مسئولیت بیشتری می دهد که باعث پیشرفت کار، افزایش درآمد و رضایت شغلی شما می شود. پس بکوشید با رئیس تان سازگار شوید، خودتان از نتایج آن متعجب و خوشحال می شوید.
رپرتا چینسکی ماتسون
ترجمه: الهام مؤدب

منبع : روزنامه همشهری

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه