شیرینی لانه پرنده

شیرینی لانه پرنده

 شیرینی لانه پرنده - تصویر 1#شیرینی زیبا و شکلاتی که یادآور #بهار و #نوروز است. از تمام خمیرهای بیسکوئیتی نرم و کره ای میتوانید برای تهیه این شیرینی استفاده کنید. کافیست خمیر شما زیاد خشک نبوده و به راحتی از داخل ماسوره بیرون بیاید.

من با دستور خمیر زیر این شیرینی را درست کردم و بسیار راضی بودم. ماندگاری خوبی دارد و به دلیل روغنی بودن، به سرعت پودر کاکائو را به خود جذب میکند و نیاز به ورز دادن زیاد خمیر نیست.

مواد لازم:

  • کره نرم / 125 گرم
  • پودر شکر / نصف پیمانه
  • روغن مایع / یک چهارم پیمانه
  • ماست / یک چهارم پیمانه
  • بیکینگ پودر / یک دوم قاشق چایخوری
  • وانیل / یک هشتم قاشق چایخوری
  • نشاسته ذرت / یک چهارم پیمانه
  • پودر کاکائو / 3 قاشق غذاخوری
  • آرد / حدود 2 لیوان


روش تهیه:

کره را در دمای بیرون از یخچال قرار دهید تا کاملاً نرم شود.

پودر شکر، کاکائو، بیکینگ پودر، وانیل، نشاسته ذرت و آرد را با هم مخلوط کرده و الک کنید. به صورت تپه ای داخل کاسه بزرگی بریزید و وسط آن را باز کنید.

کره نرم شده، روغن مایع و ماست را مخلوط کرده کمی با چنگال هم بزنید و در وسط مخلوط مواد خشک بریزید و کم کم با چنگال هم بزنید و بعد از مخلوط شدن با دست به آرامی مواد را به خورد یکدیگر بدهید. ( زیاد ورز ندهید!! همینقدر که مخلوط شد و خمیر جمع شد کافیست! ورز دادنِ زیادِ خمیر شیرینی، باعث به روغن افتادن و در نهایت خشک و سفت شدن شیرینی میشود! )

اگر خمیر هنوز چسبناک است و نیاز به آرد دارد، قاشق قاشق به آن آرد اضافه کرده و مخلوط کنید تا حدی که به دست نچسبد و یک گلوله خمیر صاف بدست آید. ( اضافه کردن بیش از حد آرد باعث خشکی شیرینی میشود، آرد را کم کم اضافه کنید! )

خمیر آماده را در چند لایه سلفون بپیچید و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

خمیر را میتوانید به کمک قیف و ماسوره مناسب که شبیه شکل باشد. یا دستگاه سیر له کن و یا هر وسیله دیگری که بتوان خمیر را به صورت رشته های باریک ریخت، با فاصله داخل سینی فر بریزید. ( من با دستگاه کوکی پرس و دیسکی که در تصویر می بینید خمیر را شکل دادم.

بعد از اینکه همه خمیر را شکل دادید. اطراف آنها را کمی با نوک انگشت جمع کنید تا زیاد پراکنده نباشد و شکل لانه پرنده را به خود بگیرد.

سپس برای گود کردن داخل لانه، از هر وسیله ای که در اختیار دارید، مانند سر بطری و... استفاده کرده و وسط آن را کمی فشار داده و گود کنید.

 شیرینی لانه پرنده - تصویر 2


فر را از یک ربع قبل با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

سپس شیرینی ها را در طبقه وسط فر، به مدت 20 دقیقه بپزید.

 شیرینی لانه پرنده - تصویر 3

صبر کنید تا شیرینی ها سرد شود. به اندازه یک چایخوری شکلات صبحانه یا نوتلا داخل آن بگذارید و چند عدد ترافل داخل آن بگذارید و درون ظ��ف سرو بچینید.

نوش جان!

دستور اختصاصی مامی سایت

ارائه و اجرا: خانم مریم محمدی

 شیرینی لانه پرنده - تصویر 4

بره های بیسکوئیتی لئوپارد کوکیز زبرا کوکیز

بره های بیسکوئیتی لئوپارد کوکیز زبرا کوکیز

мебель на заказ

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه