شرکت‌هایی با امکان دورکاری

شرکت‌هایی با امکان دورکاری
خاطره فرامرزیها یک ماه پیش 0نظر
دورکاری یا همان کار کردن از خانه، در بسیاری از شرکت‌ها رو به افزایش است. این شیوه، هم برای کارمندان سودمند است و هم برای کارفرمایان. در دورکاری کارایی افراد بالاتر می‌رود و در بسیاری موارد بین زندگی کاری و شخصیش تعادل برقرار می‌شود. با هم فهرستی از شرکت‌های شناخته‌شده‌ای را می‌بینیم که امکان دورکاری در آن‌ها فراهم است.

افرادی که دورکاری را تجربه کرده‌اند، معمولاً از انعطافی که خاص این شیوه کاری است، لذت می‌برند. امکان کار برای شرکت‌های فوق‌العاده درحالی که در لباس راحتی خود هستید، برای بسیاری آرامش و تمرکز مناسبی را به ارمغان می‌آورد. وقتی دورکاری می‌کنید این امکان را دارید که از هر جایی مثلاً از کافی‌شاپ مورد علاقه‌تان یا حتی در سفر، وظایف شغلی خود را به اتمام برسانید و دیگر نگران زمان رسید به محل کارتان نباشید.

فهرست زیر، شامل شرکت‌های حوزه فناوری، خدمات درمانی و آموزشی است که به شما اجازه لذت بردن از مزیت‌های دورکاری را می‌دهند:

اپل:

شرکت بزرگ اپل، با داشتن شغل مشاوره از منزل، به کارمندان بخش خدمات مشتریان خود اجازه دورکاری می‌دهد. طبق نظر این شرکت، کارمندان این بخش می‌توانند با استفاده از آرامشی که از دورکاری می‌گیرند، فناوری را به زبانی ترجمه کنند که برای کاربران قابل درک باشد.

این شغل به کارمندان خود مزایایی نظیر تخفیفات کارمندی، ترفیع کاری در اپل و یک آیمک رایگان برای کار از خانه می‌دهد. باید گفت که این کار مناسب دانشجویان است.

زیراکس:

زیراکس 8000 کارمند دورکار دارد که در بخش‌های مختلفی مانند خدمات مشتریان، پشتیبانی فنی، کنترل کیفیت، توسعه نرم‌افزاری و بسیاری دیگر مشغول به کارند. دورکاری کارمندان زیراکس نیز مزایایی بسیاری دارد، مانند هزینه‌های کمتر، محیط کاری مناسب و تعادل مناسب بین کار و زندگی. این مزایا باعث بالاتر رفتن رضایت شغلی افراد می‌شود.

دل (Dell)

با اینکه مقر اصلی دل در تگزاس است، اما این شرکت به کارمندان خود امکاناتی از قبیل انعطاف زمانی، دورکاری، تقسیم کار و کار نیمه‌وقت را پیشنهاد می‌دهد. مشاوران ارشد، مهندسان و مدیران اجرایی نیز می‌توانند در این شرکت دورکاری کنند.

فریلنسر:

Freelancer.com سایتی است که شما می‌توانید در آن ثبت‌نام کرده و با توجه به مهارت‌هایتان کسب درآمد کنید. این سایت دارای هزاران شغل مختلف است و شما می‌توانید به صورت مستقل و از خانه کار کنید.  با اینکه بسیاری از مشاغل معرفی شده در این سایت موقتی‌اند، اما می‌توان کارهایی هم یافت که تمام‌وقت هستند و ساعت کاری منعطفی هم دارند.  

آمازون

آمازون برای کارمندان توانای خود که در مناطق خاصی زندگی می‌کنند مشاغل مجازی مختلفی دارد. یکی از جالب‌ترین آن‌ها مرکز ارتباطات مجازی شرکت است که به کارمندان امکان دورکاری به همراه اینترنت پر سرعت، خط ثابت کاری و یک کامپیوتر شخصی می‌دهد. البته این مرکز تنها در برخی ایالات آمریکا مانند آریزونا، کنتاکی، تگزاس، فلوریدا و برخی دیگر فعال است.

همان‌طور که پیش‌تر آمد، هر روزه به تعداد شرکت‌هایی که به کارمندان خود امکان دورکاری می‌دهند اضافه می‌شود. با رشد این شیوه کار، مزایایی که به کارمندان دورکار تعلق می‌گیرد نیز بیشتر می‌شود. 

منبع : Yahoo!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه