درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان
خاطره فرامرزیها 3 هفته پیش 0نظر
تام هنکس از موفق‌ترین و پرطرفدار ترن ستارگان هالیوود است. سابقه کاری طولانی و متنوع او به عنوان بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و حتی سازنده اپلیکیشن از او فردی موفق ساخته است. اما موفقیت از نظر این ستاره محبوب چگونه است؟

تام هنکس که همه او را با فیلم‌های موفقی چون فارست گامپ، نجات سرباز رایان و بسیاری دیگر می‌شناسیم، از ابتدا فردی بلندپرواز بود؛ خطر کردن را دوست داشت، از فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کرد و از چیزی که می‌خواست دید درستی داشت. در اینجا با دیدگاه او در مورد کسب‌وکار و موفقیت آشنا می‌شویم. پس این شما و این درس‌هایی از تام هنکس.

ترس را تبدیل به فرصت کنید

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان - تصویر 2

شاید انتخاب بین تبدیل شدن به یک کارآفرین یا باقی ماندن در شرایط آشنای سابق انتخابی ترسناک باشد. شما زمان، سرمایه و آبروی خود را بر سر یک رویا میگذارید و این موضوع با ترس‌ها و نگرانی‌هایی همراه است. اما وقتی این ترس‌ها به پایان می‌رسد و شما بر مشکلات غلبه می‌کنید، آن وقت است که لحظه شیرین موفقیت به ثمر می‌رسد. کارآفرینان این موضوع را به خوبی می‌دانند. تام هنکس هم همین‌طور: «ترس باعث می‌شود به یاد بیاوریم که زنده‌ایم. ترس احساسی فوق‌العاده است و شبیه هیچ‌چیزی در دنیا نیست»

اجازه ندهید موفقیت‌ها شما را تنبل کند

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان - تصویر 3

ممکن است با چشیدن طعم موفقیت برای اولین بار، دیگر دست از تلاش بردارید و فکر کنید که دیگر موفقیت را از آن خود کرده‌اید. اما بهترین کارآفرینان شما را از این کار بر حذر می‌دارند. هیچ تضمینی وجود ندارد که لحظه پیروزی ادامه پیدا کند، مخصوصاً اگر شما وسعت دید خود را از دست بدهید. هنکس می‌گوید: «وقتی موفقیتی به دست می‌آورید، اعتمادبه‌نفس‌تان افزایش می‌یابد. Splash توانست 80 میلیون دلار بفروشد و Bachelor Party هم 40 میلیون دلار. این موفقیت‌ها باعث می‌شود آدم فکر کند که دیگر از پس فیلم ساختن بر خواهد آمد. اما این غرور و تنبلی حتماً باعث شکست خواهد شد. چون هیچ‌کس با ساختن دو فیلم ماهر نشده است.»

قهرمانان خود را بشناسید

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان - تصویر 4

افرادی که در کاری پیش از شما موفق بوده‌اند، می‌توانند منبع الهام و نظرخواهی‌تان باشند. پیدا کنید چه کسی و به چه علتی الهام‌بخش شماست. آن‌ها می‌توانند راهنمای شما در شکل دادن به استراتژی‌ها و اهدافتان باشند. قهرمانان هنکس این افراد هستند: «روبرت دوال، جک نیکلسون و رابرت دونیرو. من تمام آثار جیسون روباردز را دیده‌ام. استیو مک‌کوئین هم واقعاً تحت تأثیرم قرار می‌دهد. استنلی کوبریک هم برایم فردی متفاوت است.»

آماده باشید، همواره همه چیز ساده نیست

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان - تصویر 5

راه موفقیت همیشه هموار نیست. کافی است به استیو جابز و اخراجش از اپل فکر کنید. به عنوان یک کارآفرین انتظار همه جور پستی‌وبلندی را داشته باشید. قدم‌های کوچک بردارید، اما نگاهتان رو به جلو باشد و بخواهید که سخت کار کنید.

هنکس می‌گوید: «وقتی دبیرستانی بودم، اتفاق مهمی برایم پیش آمد که آینده کاری من را ساخت؛ من یک کلاس نمایشنامه‌نویسی گرفتم و به دنیای تئاتر قدم گذاشتم. سپس به کالج چابوت رفتم که در زمینه تئاتر بسیار پیشرفته بود. در آن جا شروع به کار کردم و حتی برای شرکت در جشنواره رودخانه بزرگ شکسپیر، تئاتری را آماده کردم. اما این شکست بزرگ  من بود. به مدت دو سال دنبال کار می‌گشتم و چند بار با همسر و فرزندم مجبور شدیم شهر خود را عوض کنیم. بالاخره برای بازی در یک فیلم کم‌خرج انتخاب شم و تازه پس از آن بود که توانستم قراردادهای بهتری ببندم»

قبول کنید که شکست فرصتی برای یادگیری است

درس‌هایی از تام هنکس برای کارآفرینان - تصویر 6

اولین قدم برای یاد گرفتن، شناختن ضعف‌هاست. اشتباه کردن بخش بزرگی از کارآفرینی است و اشتباهاتی که در ابتدای راه تجربه می‌کنید، شما را به پیروزی‌های بزرگی در آخر می‌رساند. از نظر هنکس: «انسان از اشتباهاتش بیشتر یاد می‌گیرید. من از فیلم Turner & Hooch بیش از همه فیلم‌هایم یاد گرفتم و در آن سخت‌تر از همیشه کار کردم.»

منبع : Entrepreneur Magazine sourceLogo/2015/07/Source-1437990323-entrepreneur_magazine.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه