خستگی و ناتوانایی مادر در شیردهی

ایران بانو دات کام
پریسا ترابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: سوء تغذیه حاد و شدید دوران بارداری در زنانی که قبل از بارداری نیز از تغذیه مناسبی برخوردار نبوده‌اند، خطر تولد نوزاد نارس و مرگ جنین را افزایش می‌دهد.
وی گفت: سوء تغذیه شدید در اوایل بارداری در زنانی که قبل از بارداری نیز از تغذیه مناسبی برخوردار نبوده‌اند، خطر تولد نوزاد نارس و مرگ جنین را افزایش می‌دهد.
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت افزود: سوء تغذیه شدید در اوایل بارداری موجب بروز نقایص جسمی، ذهنی در جنین و در اواخر بارداری عمدتاً موجب کاهش رشد جنین و تولد نوزاد کم وزن خواهد شد. سوء تغذیه چه خفیف و متوسط و چه شدید هم بر سلامت مادر و هم بر سلامت جنین مؤثر است.
ترابی گفت: وزن‌گیری کمتر از حد مطلوب در بارداری موجب وزن گیری ناکافی جنین، کم وزنی نوزاد در زمان تولد و افزایش احتمال مرگ جنین و در مادران باردار سبب افزایش خطر اکلامپسی و پره اکلامپسی، خونریزی و کم خونی مزمن پس از زایمان و عوارض طولانی مدت آن می‌شود.
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت اضافه کرد: خستگی، ضعف و ناتوانی در شیر دهی و نگهداری نوزاد از دیگر عوارض وزن گیری ناکافی است.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه