خانه درختی مجهز به انرژی خورشیدی و وای فای

خانه درختی مجهز به انرژی خورشیدی و وای فای
خاطره فرامرزیها 4 هفته پیش 0نظر
شاید کمتر خانه درختی بتوان یافت که تا این حد نامتعارف باشد. اما نگران نباشید؛ دید 360 درجه، وای فای و هر امکاناتی دیگری که بخواهید در این خانه درختی که با انرژی خورشیدی کار می‌کند، وجود دارد.

جونو ویلیامز مهندس صنایع پلاستیکی و طراح گرافیک است. وی تصمیم گرفته تا اتاقی در ارتفاع بسازد اما خانه‌های درختی معمولی نتوانستند رضایت او را جلب کنند. بنابراین تصمیم گرفت سازه درخت مانند خود را جوری بسازد که تنها محدود به مکان‌های پردرخت نشود و بتوان آن را در هر جایی از دنیا که خواست، نصب کند.

خانه درختی مجهز به انرژی خورشیدی و وای فای - تصویر 2

اثر ویلیامز، The Skysphere نامیده می‌شود که به معنای گوی‌ آسمانی است. گوی‌ آسمانی یک اتاق مدور است که با یک نردبان به زمین می‌رسد. این خانه درختی که در شهر لینتون زلاندنو واقع شده، بازدیدکنندگان را به نمایی فوق‌العاده از دشت‌های اطراف خود مهمان می‌کند. علاوه بر طراحی منحصربه‌فرد و مناظر چشمگیر، گوی آسمان به انرژی خورشیدی مجهز است و از این طریق هر آنچه برای گجت‌هایش لازم است را تأمین می‌کند.

خانه درختی مجهز به انرژی خورشیدی و وای فای - تصویر 3

این خانه درختی دارای اینترنت پرسرعت و نورپردازی فوق‌العاده است. علاوه بر این، سیستم صوتی وایرلس، یخچالی پر از نوشیدنی و ورودی از طریق اثرانگشت نیز از دیگر امکانات گوی آسمانی است. جالب است بدانید که تمام این امکانات از طریق یک اپلیکیشن موبایل کنترل می‌شود که از طریق صحبت کردن، وظیفه خود را به انجام می‌رساند. به نظر می‌رسد تنها چیزی که گوی‌ آسمانی فاقد آن است، یک سرویس بهداشتی کارآمد است.

برای دیدن پشت‌صحنه‌های ساخت این خانه درختی و عکس‌های بیشتر به سایت گوی آسمانی سر بزنید. 

منبع : Mashable sourceLogo/2015/07/Source-1437560021-mashable.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه