جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون

جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون
خاطره فرامرزیها 2 هفته پیش 0نظر
چه بخواهیم چه نخواهیم، رسانه‌های اجتماعی تغییرات زیادی را در روابط اجتماعی ما با دیگران ایجاد کرده و حتی به نوعی اوقات فراغتمان را نیز در دست خود گرفته‌اند. پس بهتر است که سری به این دنیای جدید و جالب بزنیم و از بهترین رسانه‌های اجتماعی دنیا دیدن کنیم.

AddLive

مؤسس: کائن سِگی

در ماه مه گذشته، اسنپ‌چت در اولین اقدام خود اد لایو، یک شرکت نوپای ارتباطات بی درنگ یا Real-time را از آن خود کرد. فناوری اد لایو در اپلیکیشن ها، امکان پیام تصویری را برای تماس ویدیویی ممکن می‌سازد. این خرید برای اسنپ‌چت چیزی در حدود 30 میلیون دلار هزینه در پی داشته است.

اد لایو امکانات مفیدی را برای اسنپ‌چت فراهم کرده که می‌توان از Screen-sharing، یعنی سهیم کردن دیگران با آنچه بر روی صفحه‌نمایش خود می‌بینید، برگزاری کنفرانس‌های چندتایی و تأمین WebRTC برای ویدیو چت‌های مرورگر-محور نام برد.

فیس بوک

جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون - تصویر 3

مؤسس و مدیرعامل: مارک زاکربرگ

 فیس بوک با بخش‌های جدید خود، سال شلوغی را پشت سر گذاشته است. به عنوان مثال، با تصاحب شرکت نوپای ویدیویی QuickFire، تلاش کرد تا پخش ویدیوهای فیس بوک را بهبود بخشد. در کنفرانس سالانه F8 فیس بوک، دیوید مارکوس از آخرین اخبار مسنجر این شرکت پرده برداشت و از گسترش مسنجر فیس بوک در تجارت الکترونیکی و پرداخت همراه در این اپلیکیشن سخن گفت. مارکوس به فیس بوک برای راه‌اندازی بخش‌های دیگری نظیر سرویس تماس ویدیویی اسکایپ-مانند و امکان فرستادن موقعیت مکانی برای دوستان کمک می‌کند.

Meerkat

جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون - تصویر 4

مؤسسان: بن روبین، یوری هرامتی، ایتای دنینو

تابه‌حال به اشتراک‌گذاری ویدیوی زنده با دوستان و طرفداران به این سادگی نبوده است. کافی است میرکت را باز کنید و بر روی استریم Stream کلیک کنید و دوستانتان را در آنچه انجام می‌دهید، شریک کنید. این اپلیکیشن محبوب استریمینگ زنده در ماه مارس عرضه شد، 18.2 میلیون دلار سرمایه خود را افزایش داد و بیش از 2 میلیون کاربر پیدا کرد.

البته میرکت در رقابتی تنگاتنگ با شرکت تولید کننده اپلیکیشن استریمینگ زنده دیگری به نام پریسکوپ Periscope که متعلق به توییتر است، قرار دارد. با اینکه پریسکوپ با امکاناتی مانند دوباره خوانی ویدیوها از میرکت جلوتر است اما بن روبین معتقد است که جا برای رشد و شکوفایی هر دوی این اپلیکیشن‌ها هست. وقتی وی فهمید که توییتر اپلیکیشن رقیب میرکت را عرضه می‌کند، گفت: «شنبه بود و همه گروه دوباره به شرکت برگشتند تا کار خود را از سر بگیرند.»

Nextdoor

مؤسسان: نیراو تولیا، دیوید ویسن، پراکاش جاناکیرامان و سارا لیری

نکست ‌دور که یک شبکه اجتماعی برای آمریکایی‌هاست که در ماه مارس گذشته با افزایش سرمایه 110 میلیون دلاری خود و رسیدن به ارزش 1.1 میلیارد دلار، به غولی در زمینه فناوری تبدیل شد.

نکست دور با فروم هایی که دارد کاربرانی که در همسایگی هم هستند را به هم متصل می‌کند. در این فروم ها از هر چیزی، مانند جرائم محلی یا بهترین جا برای غذا خوردن صحبت می‌شود.

درحالی‌که فوراسکوئر(Foursquare) و گوگل امیدوارند که بتوانند این مرکزیت را در مورد افرادی که در همسایگی همدیگرند به دست آورند، اما نکست دور آن‌طور که نیراو تولیا می‌گوید، تمرکز خود را بر روی گروه‌های کوچک گذاشته است تا از طریق این راه مؤثر، مردم را به یکدیگر متصل کند.

در طولانی‌مدت این اپلیکیشن قصد دارد راهی پیدا کند تا در ازای پیشنهادات کاربران خود پول بپردازد.

Path

جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون - تصویر 6

مؤسس: دیوید مورین

پث در 2010 با هدف ایجاد یک رسانه اجتماعی متفاوت، بر روی موبایل‌ها عرضه شد. برخلاف فیس بوک در پث، تعداد دوستان شما محدود است. پث هیچ‌گاه از دره سیلیکون فراتر نرفت، به همین دلیل در آسیا بسیار محبوب است.

در اواخر ماه مه دائوم کاکاو، تولید کننده اپلیکیشن تماس و پیام Kakao، اپلیکیشن پث را از دیوید مورین خرید. تا ژانویه 2014، پث 77 میلیون دلار افزایش سرمایه داشت و بخش زیادی از این پول از جیب خود مورین آمده بود؛ وی که قبلاً در بخش اجرایی فیس بوک کار می‌کرد، زمانی که پث به سهامی عام تبدیل شد مقدار قابل‌توجهی از آن را خرید.

Periscope

مدیرعامل و مؤسس: جوزف برنشتاین - مدیر مشترک: کیوان بیک‌پور

در ماه مارس توییتر پریسکوپ، اپلیکیشن استریمینگ زنده خود را عرضه کرد. پریسکوپ در فوریه و پیش از حتی به وجود آمدن توسط توییتر خریداری شده بود. پریسکوپ به خوبی به توییتر برای ورود به دنیای سرگرمی‌های زنده و رویدادهای استریمینگ کمک می‌کند. پریسکوپ به کاربران خود امکان ارسال ویدیو استریم را می‌دهد، بازدیدکنندگان هم می‌توانند برای ویدئو، دیدگاه خود را بنویسند و یا «قلب» بگذارند. همین قابلیت است که پریسکوپ را از میرکت مجزا می‌کند.

Reddit

جالب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دره سیلیکون - تصویر 8

مدیرعامل: استیو هافمن

دهم ژوئیه استیو هافمن، یکی از مؤسسین و مدیرعامل اصلی ردیت، پس از یکی از بزرگ‌ترین اعتراضات کاربران ردیت در ده سال گذشته، پا به میدان گذاشت تا سمت خود را از الن پااو مدیرعامل موقت این شرکت پس بگیرد.

ردیت که خود را «صفحه اصلی وب» می‌داند، با طراحی ساده به کاربران این امکان را می‌دهد که به اموری که برای ردیت مهم‌تر است بپردازند: موضوع و گروه‌ها.

Twitter

مدیرعامل موقت: جک دورسی

ایوان ویلیامز و شرکایش بیز استون و جک دورسی، پس از شکست استارتاپ اودئو، توییتر را راه‌اندازی کردند. توییتر سرویس پیام‌رسانی است که در ان کاربران می‌توانند استاتوس خود را برای دوستانشان به‌روزرسانی کنند.

امروزه محبوبیت توییتر بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ توییتر یکی از مهم‌ترین ابزار مراسم، رویدادهای ورزشی و حتی شهروند-خبرنگاری است که می‌توانند اتفاقات  را فوراً برای میلیون‌ها نفر به اشتراک بگذارند.

ماه گذشته، دیک کستولو مدیرعامل توییتر از کار خود دست کشید و جک دورسی، از مؤسسان این شرکت، عنوان مدیرعامل موقت توییتر را تا یافتن یک مدیر ثابت، از آن خود کرد. می‌گویند ادام بین، یکی از مدیران مالی توییتر، گزینه شماره یک احراز این سمت به شمار می‌رود. 

منبع : Business Insider sourceLogo/2015/07/Source-1437989969-business_insider.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه