تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون
خاطره فرامرزیها 3 هفته پیش 0نظر
استیو جابز و دیگر نوآوران عرصه فناوری از دوگ منیوئز (Doug Menuez) عکاس برجسته آمریکایی درخواست کرده بودند تا از درگیری‌ها ، شکست‌ها، از خود گذشتن‌ها و موفقیت‌های افرادی که انقلاب دیجیتالی را رقم زدند، عکاسی کند. این مجموعه فوق‌العاده را از دست ندهید.

از 1985 تا 2000 منیوئز وقت خود را صرف عکاسی از افرادی کرد که بیش از هر زمانی در تاریخ بشریت در جهت رشد بشر گام برداشتند. عکس‌های منحصربه‌فرد منیوئز مانند شاهدی بر داستان‌ها و اتفاقات دره سیلیکون، در کتابی به نام «نوابغ نترس» به چاپ رسیده است.

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون - تصویر 2

استیو جابز برای گروهش تغییر از آنالوگ به دیجیتال را توضیح می دهد

استیو جابز در حال سخنرانی برای کارمندان نکست

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون - تصویر 4

با رشد زودتر از رقبای سان مایکروسیستمز، استرس و رقابت در فضای کار این شرکت بیشتر شد

کمی هم شادی پس از کار زیاد در شب هالوین

منیوئز شروع کار خود را این طور روایت می‌کند: «در 1985 من به سانفرانسیسکو برگشتم و دنبال موضوعی مناسب برای عکاسی می‌گشتم. شنیده بودم در دره سیلیکون، انفجاری از نوآوری‌ها باعث به وجود آمدن انقلاب دیجیتالی شده که ممکن است زندگی ما را برای همیشه تغییر دهد. با اینکه فناوری به شخصه هیچ‌وقت برایم جالب نبوده است، اما افرادی با این نبوغ و خلاقیت حسابی کنجکاوی مرا برانگیختند. همان سال، استیو جابز از اپل بیرون آمده بود. او اعلام کرد که قصد دارد شرکت جدیدی به نام نکست را راه‌اندازی کند تا با ساخت یک ابرکامپیوتر، دنیای آموزش را دگرگون کند. من موضوع خود را پیدا کرده بودم. از طریق بعضی از دوستانم با او تماس گرفتم و توانستم مستندی بی‌سابقه از زندگی او برای مجله لایف تهیه کنم. او و اعضای گروهش در حال ساخت کامپیوتر نکست بودند و من سه سال را با آن‌ها گذراندم. با اعتماد جابز به من، دیگر غول‌های دنیای فناوری هم به من اعتماد کردند و این سرآغاز راهی شد برای ورودم به دره سیلیکون. من به مدت 15 سال در لابراتوارهای خصوصی، اتاق جلسات، دفاتر و خانه‌های آن‌ها رفت‌وآمد می‌کردم و توانستم از نزدیک از فناوری و خلاقیتی دیدن کنم که دنیای امروزمان را می‌سازد. اما در این میان شاهدی بودم بر از خود گذشتگی‌ها و مشکلات زیادی که این افراد متحمل می‌شدند. یکی از مهندسانی که می‌شناختم خودکشی کرد و دیگری سر از بیمارستان روانی در آورد.»

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون - تصویر 6

«سعی کن فکر کنی»

سارا کلارک، برنامه‌نویس اپل به همراه نوزادش در دره سیلیکون

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون - تصویر 8

بیل گیتس در کنفرانس 92

تصاویری نادر از نوابغ دره سیلیکون - تصویر 9

استیو بالمر (راست) به همراه گروهی از برنامه‌نویسان مایکروسافت

عکس‌های بیشتر را از اینجا ببینید.

منبع : Mashable sourceLogo/2015/07/Source-1437560021-mashable.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه