تجربه سفر به عصر برنز با هدست واقعیت مجازی

تجربه سفر به عصر برنز با هدست واقعیت مجازی
رضا شمس 2 هفته پیش 0نظر
باوجود کتاب‌ها و موزه‌های متعدد در مورد موضوعات تاریخی، گاهی تصور نحوه زندگی در آن دوران برای علاقه‌مندان دشوار و مبهم است. به همین دلیل موزه بریتانیا قصد دارد با استفاده از هدست واقعیت مجازی، تجربه‌ای نو و دست‌اول را از سفر به عصر برنز برای بازدیدکنندگان فراهم آورد.

این طرح که «آخر هفته با واقعیت مجازی» نام دارد توسط شرکت سامسونگ برنامه‌ریزی شده و اولین باری است که در این موزه از هدست واقعیت مجازی برای به تصویر کشیدن حقایق تاریخی استفاده می‌شود.

تمام اشیای موجود در موزه به‌صورت سه‌بعدی اسکن و به صورت مجازی در محیط باستانی قرار داده شده‌اند. به‌این‌ترتیب بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از هدست واقعیت مجازی این اشیا را در محیط روزمره آن دوران مشاهده کنند. در میان این اشیاء دو دستبند طلای به‌هم‌پیوسته که در منطقه وولاستون در گلوسسترشایرِ انگلستان کشف شده‌اند، خودنمایی می‌کنند؛ این دو شیء به‌عنوان گنجینه شناخته شده‌اند.

تجربه سفر به عصر برنز با هدست واقعیت مجازی - تصویر 2

علاوه بر هدست واقعیت مجازی، بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از تبلت‌های 10.1 اینچی سامسونگ در یک طاق کامل طراحی‌شده برای ایجاد واقعیت مجازی، با این اشیاء ارتباط برقرار کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه