این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید
خاطره فرامرزیها 3 هفته پیش 0نظر
یک عادت مشترک که تمام افراد فوق موفق به آن وابسته‌اند، کتاب خواند است. آن‌ها خیلی کتاب می‌خوانند. اگر شما هم می‌خواهید در دنیای صنعت و فناوری خوش بدرخشید، خواندن این کتاب‌ها بهترین راه برای شروع خواهد بود.

کتاب برای بسیاری از این افراد دلیل اصلی موفقیت و شکل دادن شخصیت و حرفه‌شان بوده است. شاید با شنیدن اسم کتاب برای میلیاردر شدن همه تنها به یاد کتاب‌های موفقیت و یا مدیریت کسب‌وکار بیفتند. اما جالب است بدانید که در این فهرست حتی نام شاهکارهای ادبی هم به چشم می‌خورد. با هم برخی از این کتاب‌ها را می‌بینیم.

کتاب سرمایه‌گذار باهوش

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید - تصویر 2

اثر بنجامین گراهام

در وال‌استریت، گراهام به عنوان پدر سرمایه‌گذاری با ارزش شناخته شده است. وارن بافت میلیاردر معروف که او را موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم می‌دانند، از کتاب گراهام به عنوان مبنای فلسفه خود در سرمایه‌گذاری یاد می‌کند. وی این کتاب را در 19 سالگی خوانده بود. بافت می‌گوید: «یک سرمایه‌گذاری موفق در زندگی، نیاز به آی کیوی وحشتناک بالا، کسب‌وکار عجیب و یا اطلاعات زیاد نیاز ندارد. بلکه آنچه مهم این است که یک چهارچوب عقلانی برای تصمیم‌گیری‌هایمان داشته باشیم و بتوانیم احساسات خود را از این چهارچوب دور نگه داریم. این کتاب این چهارچوب را دقیق و واضح توضیح می‌دهد.»

کتاب ساختن دنیای جدید

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید - تصویر 3

اثر واکلاو اسمیل

این کتاب توسط یک استاد دانشگاه نوشته شده و تمرکز اصلی آن بر روی هزینه‌های ناشی از رشد بهره‌برداری از منابع زمین و مخاطرات اتمام آن‌ها در آینده است. بیل گیتس که به پولدارترین فرد روی زمین مشهور است، اسمیل را محبوب‌ترین نویسنده خود می‌داند و می‌گوید که با خواندن کتاب او، به نگاهی جدید از مصرف منابعی رسید که برای زندگی مدرن نیازندشان هستیم.

گیتس می‌نویسد: «شاید مسئله استفاده از منابع و مواد و اینکه چقدر به آن‌ها نیازمندیم، به موضوعی معمولی تبدیل شده است اما این کلید کمک به فقیرترین مردم دنیاست تا آن‌ها هم زندگی خود را بهبود بخشند. کافی است به رشد کیفیت فوق‌العاده زندگی در آمریکا و دیگر کشورهای مرفه دنیا در صدسال گذشته بیاندیشید. ما می‌خواهیم این معجزه تا 50 سال آینده برای تمام انسان‌های روی زمین اتفاق بیفتد.»

کتاب مخمصه نوآوران

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید - تصویر 4

اثر کلایتون کریستنسن

این کتاب و ایده اهمیت اختلال آن، الهام‌بخش میلیاردر اپل، استیو جابز بوده است. بحث کریستنسن در این کتاب این است که شرکت‌ها عموماً شکست می‌خورند چون در کار خود نوآوری ندارند؛ چیزی که کاربرانشان به آن نیاز دارند. به همین دلیل بود که اپل آیفون را معرفی کرد، حتی با اینکه شباهت زیادی با آیپاد داشت.

جابز در توضیح نیاز اپل به استفاده از کلاود می‌گوید: «چیزی که کلایتون کریستنسن از آن به مخمصه نوآوران تعبیر می‌کند این است که افرادی که محصولی را خلق می‌کنند، معمولاً تمام شدن تاریخ مصرف محصول خود را نمی‌بینند و ما در اپل اصلاً نمی‌خواهیم این اتفاق برایمان بیفتد و از قافله عقب بمانیم.»

منظومه انه‌اید

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید - تصویر 5

اثر ویرژیل

این منظومه لاتین محبوب‌ترین کتاب میلیاردر فیس بوک، مارک زاکربرگ است. انه‌اید داستان انه‌اید و زندگی دشوار اوست. تلاش‌های شخصیت اصلی این کتاب برای تحقق رویاهایش، حتی تا امروز الهام‌بخش بسیاری از کارآفرینان است.

کشتن مرغ مینا

این کتاب‌ها را بخوانید و میلیاردر شوید - تصویر 6

اثر هارپر لی

بسیاری از دانش آموزان آمریکایی مفاهیمی چون پیش‌داوری و قضاوت را از اثر کلاسیک لی یاد گرفته‌اند که در سال 1960 نوشته شده است.

میلیاردر معروف، اوپرا وینفری این کتاب را از منابع الهام بخشی خود در جوانی می‌داند: « یادم می‌آید وقتی این کتاب را خواندم، در مدرسه نمی‌توانستم ساکت باشم و مرتباً از آن حرف می‌زدم. سال هشتم یا نهم مدرسه بودم که کتاب را خواندم و پس از آن همه بچه‌ها را مجبور به خواندنش می‌کردم. شاید به خاطر همین کتاب بود که تصمیم گرفتم یک باشگاه کتاب‌خوانی راه بیاندازم.»

منبع : Business Insider sourceLogo/2015/07/Source-1437989969-business_insider.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه