اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم

اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم
خاطره فرامرزیها یک ماه پیش 0نظر
کیم براون (Kim Brown) معاون رئیس دپارتمان کاریابی دانشگاه سیراکیوز است. وی معتقد است ما در لینکدین خود اشتباهاتی انجام می‌دهیم که نتیجه‌اش، پیدا نکردن کار مورد نظرمان است. در اینجا با چند اشتباهی که بیشتر از همه در لینکدین شایع است آشنا می‌شویم.

براون بخش زیادی از کار روزانه خود را معطوف به دیدن صفحه لینکدین دانشجویان و متقاضیان کار کرده است. او تلاش دارد تا این افراد توانایی‌های خود را به بهترین شکل در لینکدین به معرض نمایش بگذارند.

پس این شما و این اشتباهات فاحش در لینکدین:

حساب کاربری شما پر از غلط املایی است

اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم - تصویر 2

براون می‌گوید او بارها در نوشتن نام شرکت‌ها، عناوین کاری و حتی در نام کاربر غلط‌های املایی زیادی مشاهده کرده است. متأسفانه لینکدین امکان تصحیح خودکار کلمات را ندارد، اما مرورگر شما دارد. سافاری، کروم و فایرفاکس زیر غلط‌های املایی خط قرمز می‌کشند. بنابراین از هر مرورگری که استفاده می‌کنید، در لینکدین همان‌قدر دقیق باشید که هنگامی که رزومه خود را بر روی کاغذ می‌نویسید.

حساب کاربری شما عکس ندارد

اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم - تصویر 3

داشتن عکس در حساب کاربری لینکدین، می‌تواند دنیایی تفاوت برای شما به ارمغان بیاورد. تحقیقات نشان می‌دهد حساب‌های کاربری که عکس دارند بیشتر از حساب‌های بدون عکس بازدید می‌شوند. لینکدین می‌گوید اگر صفحه شما دارای عکس باشد، امکان بازدید آن چهارده مرتبه بیشتر است.

حساب کاربری شما عکس دارد، اما عکس آن بسیار نامربوط است

اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم - تصویر 4

براون می‌گوید لینکدین را با فیس بوک اشتباه نگیرید. فیس بوک برای عکس‌های شخصی است و لینکدین برای عکس‌های حرفه‌ای. براون از دانشجویی می‌گوید که با ناراحتی پیش او آمده بود چون هنوز نتوانسته بود کاری بیابد. پس از دیدن حساب کاربری او، براون متوجه شد که او عکس‌های شخصی خود در حال رقص در یک عروسی را در لینکدین‌اش منتشر کرده است.

عکس‌های سلفی هم از دیگر نمونه‌های بدی است که براون در سر زدن به لینکدین افراد با آن‌ها برخورد کرده است. وی همچنین متوجه شده که برخی افراد از طریق لینکدین به فیس بوک خود وارد می‌شوند. اصلاً این کار را نکنید. بهترین کار این است که این دو حساب کاربری را از یکدیگر باشند.

 حساب کاربری شما دربرگیرنده اطلاعات کامل شما نیست

اشتباهات فاحشی که در لینکدین مرتکب می‌شویم - تصویر 5

براون می‌گوید بسیاری از افراد تنها عبارت «دانشجو در دانشگاه X» را در حساب کاربری خود درج می‌کنند. وی همچنین افراد با تجربه کاری زیادی را دیده، که با اینکه دنبال کار جدیدند اما هنوز حساب کاربری‌شان را با تجارب جدید خود به‌روزرسانی نکرده‌اند. حساب کاربری شما جای این است که به وضوح در مورد خود توضیح دهید.  

براون معتقد است: «اگر شما دنبال کار هستید اما هنوز همان عناوین کاری قدیمی را در حساب کاربری خود دارید، هیچ‌کس متوجه نمی‌شود که شما دنبال کار می‌گردید.»

به همین دلیل برای یک دانشجو بهتر است اطلاعات خود را کامل بنویسد. به عنوان مثال، دانشجوی رشته تبلیغات دانشگاه سیراکیوز با تجربه کار در امور خیریه. یا مثالی دیگر از فردی که در جستجوی کار است: مدیر تبلیغات حرفه‌ای با تجربه کاری، در جستجوی کار در زمینه فناوری. عناوین رسمی کار این فرد در قسمت «تجارب» ذکر خواهد شد.

نکته مهم دیگری که براون ذکر می‌کند این است که هرگز ننویسید که بی‌کار هستید. به جای آن، چیزی که به دنبالش هستید را پررنگ کنید. 

اشتباهات فاحش در لینکدین به اینجا ختم نمی‌شود. اگر شما هم از کاربران لینکدین هستید و برای جستجوی کار از این سایت مفید استفاده می‌کنید، برای دیدن اطلاعات بیشتر به اینجاسر بزنید.

منبع : Yahoo!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه